איך להתקשר מחסוי

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

אם מישהו מסנן אתכם ואתם לא רוצים שהוא ידע שזה אתם כדי שיענה לשם שינוי, אם בא לכם למתוח חבר, אם אתם לא רוצים שהגורם שאתם מתקשרים אליו ידע מה המספר שלכם, או אם יש כל סיבה שהיא אחרת, אתם תרצו להתקשר ושהמספר שלכם לא יהיה מזוהה. בהרבה מקרים, אפשר לאתר את המיקום של מספר הטלפון די בקלות באמצעות חיפוש מידע באינטרנט, ואם מדובר במספר קווי – אזור החיוג מקווי בזק עשוי להסגיר את האזור, ובהרבה מקרים אפשר גם לאתר כתובת לפי מספר טלפון קווי. מספיק שכתבתם פוסט בפייסבוק כשמכרתם את הסלולרי שלכם יד 2 וצירפתם את המספר שלכם בסיום, או כל משהו שהעלתם לרשת עם הזיהוי שלכם וחתמתם במספר הטלפון שלכם – אפשר לאתר אתכם ולזהות אתכם. במאמר נציג לכם איך להתקשר מחסוי.

חיוג מחסוי הוא טוב גם במקרים אחרים, לדוגמא – אם הצד השני חסם שיחות מהמספר שלכם – תוכלו עדיין להתקשר אליו מחסוי, ולעקוף ככה את החסימה. חשוב לציין שגם אם אתם מחייגים מחסום – עדיין אפשר לאתר את מספר הטלפון שלכם! ניגע בדרכים ובמידע לגבי זה בהמשך. אם אתם סובלים מהטרדות או שיחות סרק מכל מיני גורמים לא רצויים שמחייגים אליכם ממספרים חסומים, אתם יכולים לאתר את מספר הטלפון של המטריד די בקלות ובהשקעה נמוכה.

אז, איך להתקשר מחסוי

נסקור פה את כל הדרכים – גם ממכשיר אנדרויד, גם ממכשיר אייפון, וגם דרך כללית שעובדת בכל המכשירים, נדבר גם עם שיחה חסויה ממספר טלפון קווי ולא רק מסלולריים.

מכשיר סלולרי מכל הסוגים – ללא תלות במפעילה הסלולרית שלכם או יצרן המכשיר

חייגו #31# ואז את מספר הטלפון כאשר אתם מחייגים. כלומר, הקישו במספר הטלפון בחייגן הטלפון מספר בתבנית #31#0501234567 והשיחה תצא חסויה. זוהי דרך להוצאת שיחה חסויה ספונטנית, באופן חד פעמי, רק עבור השיחה הנוכחית. בשיחה הבאה, תחזרו להיות מזוהים, אלא אם תשתמשו שוב בקידמות #31# לפני מספר הטלפון אליו אתם מחייגים. מומלץ מאוד לא לתת "אמון על עיוור" בשיטה הזו, אלא קודם לנסות לחייג למספר טלפון אחר שנמצא לידכם ולוודא שאכן השיחה מגיעה ממספר חסוי, אם תטעו בסימני ה-# או כל דבר אחר, יתכן והשיחה עדיין תצא ליעד אך פשוט ללא חסימת הזיהוי.

איך להתקשר מחסוי – מכשיר סלולרי מסוג אנדרואיד

אתרו את האייקון של החייגן שלכם – האפליקציה שבאמצעותה אתם מחייגים, ברשימת האפליקציות שבמכשיר. במידה ואתם מחייגים דרך חייגן צד שלישי כמו True Caller או משהו בסגנון – אז לא זה, תמצאו עוד אפליקציה ברשימת האפליקציות שלכם שנקראת Phone (עשוי להקרא מעט אחרת במכשירים שונים), חייגן ברירת המחדל שהגיע עם המכשיר שלכם, לפני שהתקנתם חייגנים נוספים. מדובר באייקון עם ציור של טלפון, כמובן. הכנסו לאפליקציית Phone ואז לחצו על 3 הנקודות בחלק העליון, ולאחר מכן על הגדרות – Settings. כעת לחצו על שיחות – Calls, ואז על הגדרות נוספות – Additional Settings. בחלק העליון תזהו את הפריט בתפריט: שיחה מזוהה – Caller ID. לחצו עליו והחליפו את האפשרות הנוכחית לאפשרות "הסתר מספר" – Hide number. כל השיחות שתוציאו מרגע זה דרך כל חייגן שהוא במכשיר שלכם – יהיו חסויות, עד שתשנו הגדרה זו ל"ברירת מחדל של הרשת" – Network default. במכשירי אנדרויד ישנן 3 אפשרויות כאן – ברירת המחדל של הרשת (כלומר – מה שסיכמתם מול החברה הסלולרית שלכם), הסתר מספר והצג מספר. 

הנה סרטון שמדגים בדיוק איך לעשות את זה שלב אחרי שלב – הגדרת חסימת זיהוי במכשיר האנדרויד שלכם:

הוצאת שיחה חסויה מכשיר סלולרי מסוג אייפון

הכנסו להגדרות במסך הראשי – Settings. כעת, לחצו על טלפון – Phone. תזהו שם פריט בתפריט שנקרא "המספר שלי" – My number, בלחיצה עליו יהיה כיתוב "הצג את המספר שלי"- Show my number. פשוט הזיזו את המתג באזור זה כך שיהיה כבוי. כעת המספר שלכם יהיה חסוי בכל שיחה שתוציאו מהמכשיר, עד שתזיזו את המתג למקומו חזרה. באייפונים בניגוד לאנדרואיד כפי שתואר מקודם – אין אפשרות לסימון ברירת המחדל של הרשת הסלולרית שלי – רק להציג את המספר או לא, בלי קשר לדברים שסיכמתם מול המפעילה הסלולרית שלכם.

הוצאת שיחה חסויה ממכשירים קוויים ובייתים

כדי להוציא שיחה חסויה מקו טלפון בייתי, תוכלו לנסות ולחייג #31# לפני המספר, כפי שתואר קודם לכן עבור מכשירים סלולריים, בתבנית הבאה: #31#0501234567 . נסו זאת קודם ובדקו שאכן השיחה יוצאת באופן חסוי, ובמידה וזה לא עובד, תוכלו לנסות לחייג *43 (כוכבית ארבעים ושלוש) לפני מספר הטלפון שאתם מחייגים, באופן הבא: *430501234567 (הכוכבית אמורה לבוא לפני כל המספרים). בהרבה מקרים ובמיוחד אם השיחה לא צלחה או יצאה בצורה לא חסויה באמצעות #31#, החלופה של *43 עשויה לעלות לכם כסף מהמפעילה שדרכה אתם מתקשרים, בנוסף לעלויות השיחה הרגילות שלכם. העלויות נמוכות, אבל בכל זאת – חשוב שתדעו זאת מראש. באמצעות חיוג באופנים האלו תגדירו את השיחה הספציפית כחסויה, אך בסיום תחזרו להיות חשופים ומזוהים לעיני כל, בשיחות הבאות. אין אפשרות להגדיר חיסיון קבוע כמו במכשירים הסלולרים, כדי להגדיר שמספר הטלפון שלכם יהיה חסוי באופן קבוע תצטרכו להתקשר למפעילת קו הטלפון הבייתי שלכם ולתאם את זה מולה בלבד.

זה שאתם מתקשרים באופן חסוי לא אומר שאי אפשר לדעת מאיזה מספר חייגתם!

קיימים ברשת שירותים רבים בתשלום, שמאפשרים לכל אחד לגלות מספר טלפון חסוי שחייג אליו. אם תרשמו בגוגל "זיהוי מספר חסוי" תמצאו שירותים רבים שמוצעים בתחום. השירותים האלו אמנם עולים כסף, אבל אם אתם סובלים מהטרדות חוזרות ונשנות מול אנשים שחוסמים את מספר הטלפון שלהם, אתם תשמחו לשלם את הכסף הזה ולאתר את המטרידן. העלויות הן סביב 20 ש"ח לחודש, או מנוי ארוך בן חצי שנה או שנה בעלות מופחתת. אופן זיהוי השיחה נעשה באמצעות שרת לגילוי מספרים חסויים שמפעיל השירות שאליו אתם נרשמים. ראשית, אחרי הרישום והתשלום תקבלו מספר טלפון להפניית שיחות. תקבלו הסבר איך להגדיר את הסלולרי שלכם כך שכל שיחה נכנסת שאתם דוחים – מופנת למספר הטלפון של השירות לזיהוי שאליו נרשמתם. שיחה חסויה הגיעה אליכם? דחו אותה באמצעות הלחצן האדום לדחיית השיחה בסלולרי שלכם. השיחה תוקפץ למספר השירות של זיהוי השיחות, המספר החסוי יפוענח שם, ותוך מספר שניות השיחה חוזרת אליכם – המכשיר שלכם יצלצל שוב – והמספר החסוי יוצג על הצג.

הייתה תקופה שבה כמעט כל לילה, ילד מטרידן היה מתקשר אליי מחסוי בשעות הקטנות של הלילה – 2-3 לפנות בוקר. נרשמתי לשירות בשמחה ובלילה הקרוב, ראיתי מספר חסוי על הצג שהעיר אותי, ודחיתי את השיחה. תוך כמה שניות באמת כפי שהובטח השיחה חזרה אליי והמספר הוצג כראוי. המתנתי לבוקר והבהרתי לאותו ילד מה עמדתי על העניין הזה, על כך שבמשך שבוע שלם הוא מעיר אותי לילה לילה בשעות מאוחרות באמצעות שיחה מחסוי, וההטרדות, כמובן, הפסיקו מיד.