אפליקציית Tasker – הפכו את הסלולרי שלכם מהקרביים באמצעות אוטומציה

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

אוטומציה כשמה כן היא – להפוך תהליך ידני לאוטומטי. מה זה, איך עושים את זה ולמה זה יכול לשנות לכם את החיים? הנה כל הפרטים.

בואו נתחיל מהשורה התחתונה:

באמצעות אוטומציה אתם יכולים לשנות את חייכם ואת האינטראקציה שלכם עם המכשיר הסלולרי שלכם (ולא רק איתו), בין אם בקטנה אם אתם לא אשפים טכניים – תוכלו להפוך דברים לנוחים בהרבה, ובין אם תחליטו לעשות זאת בגדול, אם יש לכם רקע או ידע בתכנות. קיימים שירותי אוטומציה רבים – לא רק לסלולרי, ומשמעותם המרכזית היא צמצום האינטראקציה הידנית עם בנאדם בביצוע פעולה או רצף פעולות רצויות.

אפליקציית Tasker לאנדרויד מאפשרת לקחת את מערכת ההפעלה של הסלולרי שלכם ולהפוך אותך מהקרביים, להוסיף נוחות ולעשות דברים מדהימים.

איך זה עובד?

התנאי (מכונה Trigger) יכול להיות הגעה למקום מסויים, שעה מסויימת ביום, אירוע כלשהו (שיחה נכנסת לדוגמא) או לחיצה של משתמש על אייקון. פעולה או רצף של פעולות יכול להיות לדוגמא שינוי הבהירות של המסך, הפעלת חיישן בלוטוס, השתקת הצלצול בטלפון, שליחת הודעה בוואטס אפ וכדומה.

הגדרות 1 של אפליקצית TASKER

דוגמאות לדברים מגניבים שאפשר לעשות באמצעות אוטומציה ב-Tasker:

הנה כמה דוגמאות לתהליכי אוטומציה מגניבים ומדהימים שאפשר להגדיר באמצעות Tasker לאנדרויד:

 

  • תנאי:

כאשר המכשיר מגיע לאזור מקום העבודה שלי…

פעולות שיתבצעו אוטומטית:

השתק את צלצול הטלפון,

שלח לאישתי הודעת טקסט: "הגעתי לעבודה בשלום, יום מקסים יפה שלי".

  • תנאי:

כאשר המכשיר מגיע לאזור מקום המגורים שלי…

פעולות שיתבצעו אוטומטית:

העבר צלצול טלפון לעוצמה גבוה,

הפעל אנטנת WIFI,

השמע את המלל "Welcome home!",

העלה הודעה על המסך עם הכיתוב: "הגעת הביתה, אם כבר יש מטענים פנויים בכל עבר, אולי תחבר אותי?".

את הפעולה האחרונה אפשר להתנות בכך שמצב הסוללה הוא מתחת ל-50%.

  • תנאי:

כאשר אני מדליק את המסך בפעם הראשונה בבוקר…

פעולות שיתבצעו אוטומטית:

הקרא עבורי את כותרות החדשות,

ספר לי מה יהיה מזג האויר היום,

הקרא לי את הלו"ז שלי מהיומן שלי עבור היום,

ספר לי בדיחה רנדומלית.

בעלי עסק עצמאיים, חברות וארגונים, שימו לב לדוגמא לאוטומציה הבאה:

  • תנאי:

כאשר מגיע בדואר האלקטרוני טופס הזמנה דיגיטלי מלקוח

פעולה שתתבצע אוטומטית:

שלוף את מספר הסלולרי של הלקוח מהטופס ושלח לו הודעת וואטס אפ עם הכיתוב: "תודה, טופס ההזמנה שלך התקבל בהצלחה ומטופל על ידינו".

דברים קטנים שאפשר לעשות לדוגמא כוללים בין השאר הפעלה אוטומטית של ווייז כאשר הסלולרי מתחבר לבלוטוס ברכב, ביטול כיבוי אוטומטי של המסך כאשר אתם נכנסים לאפליקציה מסויימת (כי יש אפליקציות שלא נוח שהמסך כבה בזמן השימוש בהם), ועוד – הדמיון והצרכים שלכם הם הגבול בלבד.

זה נשמע מדהים! איך מגדירים את זה בפועל?

ראשית, עליכם להוריד ולהתקין את אפליקציית Tasker – עלותה כ-14 ש"ח. שימו לב שאם אתם לא אשפים טכנולוגיים עם ידע טכני, יתכן ולא תוכלו להגדיר דברים מורכבים כמו חלק מהדוגמאות שנתנו לעיל, אבל דברים פשוטים, עם קצת מחקר וניסיון עם האפליקציה – תוכלו להגדיר.

אפליקציית Tasker מאוד מנסה להפוך את הנושא לפשוט, אפשרי וזמין עבור כולם, אבל אנחנו מודיעים מראש שהיא לא פשוטה ואינטואיטיבית לשימוש כמו פייסבוק או וואטס אפ, שכן התוצאות שאפשר להשיג באמצעותה שונות ומגוונות משמעותית. יש המון מדריכי וידאו ביוטיוב וברשת שיעזרו לכם, כולל אחד מקיף מטעם האפליקציה עצמה.

לאחר הורדת האפליקציה, חשבו על הליכי אוטומציה שאתם מעוניינים בהם, או שיהפכו את השימוש בסלולרי שלכם לנוח ונעים יותר. כמעט ולא קיימים גבולות לאפשרויות. תוכלו להגדיר תנאי לשיגור הפעולה או רצף הפעולות כאשר אפליקציה מסויימת נפתחת, לפי מועד מסיום ביום, על סמך אירוע שמתרחש בסלולרי שלכם, לפי מיקום, מצב של חיישן או חיווי בסלולרי שלכם ועוד…

הגדרות 2 של אפליקצית TASKER

בתמונה: Tasker מאוד משתדלת לקחת משהו מורכב ורחב כמו אוטומציה בסלולרי, ולהפוך אותו לפשוט ומובן גם למי שלא מתמצא טכנית.

לאחר הגדרת התנאי לשיגור הפעולה או הפעולות, תוכלו לבחור מתוך מגוון ע-צ-ו-ם של פעולות לביצוע כאשר התנאי מתרחש.

הציתו את הדמיון והתחילו לחשוב על דברים שתמיד רציתם שהסלולרי שלכם יעשה לבד, והגדירו אותם ב-Tasker. מקום טוב להתחיל יהיה לשים לב לפעולות שאתם עושים קבוע, על בסיס יומי, ולהפוך אותם לאוטומטיות באמצעות Tasker. לאחר שכיסיתם את כל נושא הפעולות שאתם עושים ידנית וכעת נעשות אוטומטית – חשבו על צ'ופרים מבחינת שינוי הגישה מול הסלולרי שלכם – כמו לדוגמא הקראת החדשות כל בוקר כשאתם קמים אוטומטית. תחשבו איך אתם הופכים את הסלולרי שברשותכם ממכשיר חכם למכשיר גאון, שעושה דברים שלא חלמתם שהוא מסוגל לעשות.

לעזרה בסיסית מול Tasker ניתן לפנות בוואטס אפ ל- 0523399049, ירון פרזי, כותב מאמר זה, שעושה שימוש ברמה טכנית בינונית באפשרויות ש Tasker מציע.

בהצלחה!