4 דרכים להרגעת חתול עצבני

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

חתולים עלולים להיות לעיתים לא צפויים. אם החתול שלכם מתנהג בצורה אגרסיבית, כנראה שמשהו מפריע לו והוא אינו יכול לומר לכם את זה, רק בעצבים.

מכיוון שחתול הוא סוג של נמר קטן, האינסטינקטים החתוליים שלו עלולים לבוא ביטוח בשריטות, קפיצות וגם בנשיכות.

במקרה וההתנהגות שלו מופנית לאימון או למשחק, כאשר הוא עסוק בציד ובמרדף, מדובר בסך הכל בהתנהגות הטבעית שלו.

הבעיה האמיתית הופכת להיות כאשר מדובר בהתנהגות חריגה והיא מופנית אל כל בני הבית. אז איך תוכלו להרגיע אותו?

 

טיפול תרופתי

אם אתם כן מספקים לחתול שלכם את הצרכים הפיזיים, רגשיים והתנהגותיים ובכל זאת הוא מתנהג באופן עצבני, ייתכן והוא סובל מטראומה בעבר. במקרה כזה, חשוב להיוועץ עם מומחה להתנהגות או וטרינר.

ברוב המקרים מומלץ להשתמש פילווי לחתול שהוכח כעוזר באופן משמעותי מאוד לחתולים ועוזר להם להירגע מהעצבנות שהם מרגישים. טיפול תרופתי, בדיוק כמו לבני אדם, יכול לסייע ולהפוך את החרדה שלהם לנסבלת יותר עבורם ועבורכם.

 

תנו להם חינוך

כאשר אתם מאמצים חתול, חשוב מאוד עוד כבר בשלבים הראשוניים להרגיל אותו לשחק בצעצועים שלו בלבד. חתולים רבים רוצים לשחק עם חתולים אחרים, בוודאי אם מדובר בגור חתולים צעיר. כך החתולים מתרגלים לקפוץ אל החתול השני, לשרוט ולנשוך אותם. חתולים חושבים אחרת מבני אדם, מה שאנו מפרשים לרוב כתקיפה יכול להיות התנהגות טבעית של החתול.

 

אם הוא התרגל לשחק בצורה כזו, הוא יכול להתנהג כך גם כלפי בני הבית והוא לא יבין למה נרתעים ממנו. הנשיכות והשריטות יהפכו להיות כואבות יותר ויותר עבורכם, וכלי משחק עבורו. חשוב מגיל קטן להציב עבורו גבול ברור.

 

תזונה נכונה

למזון יש חשיבות רבה מאוד בשמירה על המצב הנפשי של החתול שלכם התאמה של מזון בהתאם לגיל החתול, המשקל וגם לתנאי החיים חשובה מאוד. תזונה נכונה תמנע בעיות עיכול, דלקות בדרכי השתן ועוד ליקויים נוספים. המצב הפיזי ישפיע מאוד על המצב הנפשי של החתול שלכם, כך גם על ההתנהגות שלו. כי מי לא עצבני כשהוא לא מרגיש טוב?

 

טיפול הציפורניים

חתול זקוק למשטח נוח שכולל מרקמים שונים, זאת כדי לשייף את הציפורניים שלו. לכל חתול יש צורך פיזי בהשחזה של הציפורניים שלו וכך למנוע את גדילתן. בהיעדר משטח כזה הוא עלול לסבול מחרדה וכך לא יכול לפרוק מתחים שונים שעוברים עליו.

 

לסיכום

חתול הוא ממשפחת הנמרים. אחד מהאינסטינקטים החזקים ביותר שלו עלול לבוא לידי ביטוי בנשיכות, שריטות וגם קפיצות. עבור בני אדם זה עלול להיות מציק מאוד ואנו עלולים לפרש זאת בכל מיני צורות. חשוב מאוד להכיר את החתול שלנו ולנסות להבין את ההתנהגות שלו. לעיתים הוא יכול להיות אגרסיבי ודרכים טבעיות לא יעזרו לו אך טיפול תרופתי יכול להיות מאוד חיובי עבורו. כמו כן חשוב להקפיד על תזונה נכונה, טיפול בציפורניים ולהעניק חינוך נכון.

חיית מחמד