טכנולוגיות ידידותיות לשבת – המכשירים בבית שאפשר להשתמש בהם תמיד

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

אחד הדברים היפים ביותר בטכנולוגיה, הוא שאפשר להנגיש אותה לכולם, ובכל תחום. בתחום המכשירים הביתיים, יש כיום מגוון ענק של מוצרי חשמל שאפשר להפעיל אותם גם בשבת, מבלי לפגוע במסורת המשפחתית ובתפיסה הדתית של הצרכן. דוגמאות, הנחיות והוראות פעולה, מיד בכתבה

 

בר מים לשבת

אם חשבתם שבר מים בבית הוא מוצר שאי אפשר להשתמש בו במהלך השבת במידה ואתם שומרים שבת ומסורתיים, אתם לא רק טועים, אתם מונעים מעצמכם מים נקיים ובריאים יותר. כיום, ניתן לקנות בר מים עם כפתור שבת, בדומה למוצרים אחרים שנתאר בהמשך הכתבה. כל מה שעליכם לעשות הוא לחפש באינטרנט בר מים לשבת המלצות, וכך תמצוא גם תוצאות אשר יכווינו אתכם למוצרים וגם להסברים סביב הטכנולוגיה. מערכת זו בבר המים מרתיחה ומקציבה מראש מים חמים וקרים לאחר סינון בקיבולת של עד 40 כוסות מכל סוג מזיגת המים.

 

מזגן ומאוורר

רבים חושבים שאם אתם נמצאים בבית שבו שומרים שבת, יש איזו חובה מוסרית לסבול בחום. אז בראש ובראשונה, איך שום הלכה נגד הפעלת מאוורר בשבת, כל עוד הפעלתם אותו לפני השבת. ישנן הלכות שמונעות את הפעלת פונקציית הסיבוב כי יש בה צורך גם בתפעול המאוורר וגם בשינוי המיקום שלו כדי לקרר ביעילות את הבית. כיום ישנן הלכות שמאפשרות גם הפעלת מזגן בשבתות שבהן יש שרב וחום קיצוני, מאחר וצינון הבית הופך לצורך אמיתי ולא למותרות.

 

מערכת השקיית גינות

לכל אלו שמטפחים גינה עם דשא וצמחייה, אפשר לנוח. כיום יש מערכות השקיה אוטומטיות במשתמשות בקו צנרת ובמערכות טפטוף מים חסכוניות במיוחד. את מערכות אלו ניתן לכוון מראש לפעולה בשבת בשעות מסוימות, במידה ויש צורך כמובן. מאחר והמערכת פועלת באופן אוטומטי, ומתוכנתת לפעול רק בשעות מסוימות, אין שום הלכה נגד שימוש במערכת זו, כל עוד אין עניין של תחזוקת מערכת המים בשבת. במידה ויש לכם נזילה במהלך השבת, עליכם לחכות לצאת השבת ורק אז לגשת לטפל בנזילה.

 

כירה חשמלית לשבת

הכלי הנפוץ והמפורסם ביותר לשימוש בשבת, רק שהוא נקרא פלטת שבת. פלטה זו נשארת דולקת בטמפ' קבועה שאותה אתם קובעים באמצעות דימר. על פלטה זו ניתן לשמר מאכלים ותבשילים בטמפ' קבועה ולאורך זמן ולאפשר לבני הבית לאכול אוכל חם וטרי בלי הצורך לחממו מחדש.

 

מוצרים חשמליים לשבת

אין ספק שכיום ניתן לעשות התאמה בכל כלי חשמלי שמשתמשים בו בבית לצרכים שלנו. גם הלכות ודת הם מצב שמצריך התאמה, תכנות ותכנון מחדש לכל מהלך סוף השבוע. קידמה בטכנולוגיה מאפשרת לנו להשתמש ולהנות ממים, אוכל ומיזוג אוויר שכפי שאנו צורכים אותם ביום יום – גם במהלך השבת. רק צריך את המתג הנכון.

שלט