לצלם לאינסטגרם תמונות שמתאימות לסלולר

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

כל צלם מתחיל יודע – איכות התמונה נקבעת על ידי המצלמה, ולכל מכשיר סלולארי יש את התכונות שלו, אז איך מצלמים תמונה טובה לאינסטגרם? אחת שממש מתאימה לסוג המכשיר שבידיכם? יצאנו לבדוק

בשביל התמונה המושלמת באינסטגרם לא צריך להיות צלם גאון. התאמות קלות, הכנות פשוטות ותכנון מקדים עושים את העבודה. כמובן, שבסופו של דבר, התמונה קמה ונופלת על המצלמה. לכל מצלמה ועדשה הייעוד שלה, ולכן התאמה של מצלמה לתמונה המצולמת היא בסיס חשוב מאוד לטיבה של התמונה.

חוץ מסוג המכשיר, גם לסביבת הצילום, הזמנים והתאורה יש השפעה חשובה על איכות התמונה. שילוב נכון של כול המרכיבים המשפיעים על איכות התמונה, מביאים לתוצאות נהדרות שגם מקבלות חשיפה רחבה ברשת, ולכן גם מביאות לעוקבים חדשים, לייקים ושיתופים.

 

מיקום ותאורה

כיום אין צורך להשקיע במצלמות איכותיות ויקרות בשביל ללכת ולהסתובב בחיפושים אחר לוקיישן מוצלח לתמונה. כול צלמת אינסטגרם חובבת יודעת שמכשיר סלולארי זה כל מה שצריך. בחירת המיקום חשובה מאד לאיכות התמונה. בפועל, תמונות בעלות רקע ייחודי, בולט ומעניין, גם אם איכותן אינה מקסימלית, משפיעות לטובה על הגולשים, ובנוסף הן יבלטו מעל תמונות סלפי בהן הרקע לא ברור או מטושטש.

התאורה חשובה מאד לתמונה גם כן, שכן תאורה טובה תחשוף את התמונה לפרטים נוספים ותסייע למצלמה לתפוס כמה שיותר פיקסלים – מה שיגדיל את איכותה. המיקום הטוב, בשילוב זוית צילום מעניינת ותאורה נכונה, הופכות פוסטים למוצלחים ומרכזיים יותר. לאלו מכם המתבלטים, קניית לייקים באינסטגרם תעזור להגדיל את אחוזי החשיפה של התמונה, ולמקסם את הפוטנציאל הגלום בה.

 

סוג המכשיר וסגנון הצילום

אמנם יש חשיבות גדולה למיקום התמונה, אבל חשיבות לא קטנה מונחת גם על סוג המכשיר המצלם. כיום, המבחר רק גדל וגדל, וסגנונות צילום שונים, מקבלים ביטוי שונה אצל יצרניות טלפון שונות. המשותף לכולן, הוא מצלמה איכותית, אמינה וטובה – שלא יורדת ברמתה משל מצלמה מקצועית. בעת קניית טלפון, חשוב לא להזניח את בדיקת המצלמה ובחירת הדגם בעל המצלמה הרצויה.

כדאי גם – לפני שמתחילים לצלם – לבחון את סגנונות הצילום השונים שמציע המכשיר, החל מסגנון דיוקן, דרך סלפי ועד פנורמה, ולבחור בסגנון הנכון ביותר עבור המיקום והתאורה המוצעות. סגנונות הצילום השונים יכולים כמובן גם להפיק תמונות מיוחדות יותר. באמצעות הפילטרים השונים שמציעים מכשירים מהדורות החדשים, אפשרות חדשה ומעניינת – במיוחד למשתמשי אינסטגרם ומשפיעני רשת – היא לבחור פילטר מיוחד, או לבצע עריכה בזמן אמת, על ידי העלמת בעיות מהתמונה בעזרת הפילטר הנכון.

סגנונות הצילום גם ידרשו מכם לתכנן זוויות צילום התואמות את הסגנון. לזווית הצילום עצמה יש חשיבות גם כן; היא מאפשרת לכם לבטא צדדים שונים שלכם או של מושא הצילום, להפוך את התמונה לאישית ומעניינת יותר, וכמובן להגדיל את רמת החשיפה והשיתופים של התמונה.

 

רשת חברתית