מנווטים בארץ

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

תגידו, גם אותכם זה מתסכל, שאפשר למצוא שפע של המלצות למה אפשר לעשות במרכז הארץ ובירושלים, אבל הצפון והדרום נשארים תמיד מקופחים? מה, אנחנו אמורים לנסוע כל סוף שבוע שלנו לתל אביב? אבל

די, הבנו, תנו לנו להתגעגע.

אז חשבנו וחשבנו והחלטנו להרים את הכפפה ולטפל באותו מחסור רעיונות לטיולים (בעיקר באזור הדרום) בעזרת מדריך קטן משל עצמנו. מרכז, אנחנו נתגעגע, אבל תיירות בישראל מעולם לא נראתה מהנה יותר.

 

דרום הוא לא רק אדום

באמת, זה נראה שאת אזור הדרום מזכירים רק בהקשר של הפריחה. אז נכון, הפריחה שם היא מדהימה אבל זה לא אומר שכדאי לבקר שם רק בעונה זו. לכן, החלטנו להפסיק עם הקיפוח הזה ולהתחיל דווקא בדרום.

 

מקומות

דבר ראשון, אנחנו נשמח להזכיר לכם, למקרה שהצלחתם לשכוח כמובן, שבדרום יש מקום שכל העולם מגדיר כפלא עולם – ים המלח. כן, בטח תגידו לנו שהייתם שם כבר אינספור פעמים, אבל אין זה מבטל את העניין שמדובר במקום יפה ומהנה במיוחד, שלנו, אף פעם לא באמת נמאס ממנו. הים, הבריכות, האופציה להתנהג כמו ילדים בני ארבע, אחרי שנמרחנו בבוץ – כל זה שווה קפיצה לשם גם בפעם המיליון.

חוץ מזה, מקום קסום נוסף שהדרום התברך בו, הוא מדבר יהודה. והאמת, יש בו הכל. רוצים טיול אקשן מאתגר – קחו ג'יפ, רוצים רומנטיות – תסעו למצפה רמון. אפשר לעשות סנפלינג, אפשר לעשות אומגה ואפשר פשוט להתבונן בגדולתו של הטבע ולהגיד וואו. מבטיחים שלא נגלה לאף אחד.

ואוי לנו אם לא נזכיר את המצדה, מקום שמאגד בתוכו היסטוריה של העם שלנו. כמה זה מסקרן לגלות פרטים על אורח החיים שהיה לפני אלפי שנים ולהבין שלא אנחנו המצאנו הרבה מהדברים שאנחנו מגדירים כקדמה.

 

שמורות טבע

שמורות טבע עין גדי היא, באופן בלתי מוסבר לחלוטין, מקום שלא רבים ביקרו בו, אבל רבים שמעו את השם שלו. מדובר במקום פורח באמצע המדבר. נחלים קטנים וזורמים, המון צמחייה ייחודית לאזור וגם עולם החיי המסקרן שיש פה מסביב – זהו דרום מאוד שונה מאיך שאנחנו רגילים לדמיין אותו.

פארק לאומי "תמנע", שמוקף בסלעים צבעוניים, הוא גם מקום חובה לביקור. המקום מקשר אותנו עם ההיסטוריה של העם היהודי וזה המקום בו נמצאים עמודי שלמה המלך.

פארק בית גוברין, מקום שבו יחכו לכם מערות רבות דוגמת מערת הפעמון, מערות קבורה ושרידי עיר מתקופת הצלבנים. מקום מיוחד במינו ואנחנו ממליצים לכם בחום להכניס אותו לרשימת היעדים שלכם בדרום.

ולבסוף, נרצה גם לספר לכם על מלון בראשית, כי הוא קצת בגדר של תופעת טבע. מלון מיוחד במינו, מקום שבו נפגשים הטבע ומבנים מעשי ידי אדם, עם בריכה שהוגדרה כבריכה היפה ביותר בעולם (ברצינות גמורה) – מדובר בחוויה חד פעמית וכדאי שתפרגנו אותה לעצמכם מתישהו.

 

צפון הוא לא רק ירוק

מקומות

צפת, עיר שאנחנו אישית מרגישים, שאין מזכירים אותה מספיק. עיר של רחובות קטנים וצפופים, גלריות אמנות ואווירה יוצאת דופן.

ראש הנקרה, שממוקמת ממש על הגבול הצפוני, תכבוש אותכם עם הנקרות היפות הציוריות שלה, תוכלו לעשות את דרככם למעלה עם הרכבל וברגע שתגיעו, לצלם נוף שהוא לא פחות מגלויה.

זכרון יעקב, מקום נוסף שאיכשהו לא זוכה למספיק פרסום. מדובר במקום שהיה בין הראשונים שהתיישבו בו, בסוף המאה ה – 19. מקום פסטורלי וירוק, עם פארק גדול (פארק רמת הנדיב), מוזיאון של העלייה הראשונה והמון המון ירוק מסביב, שווה לקפוץ לביקור פה.

קיסריה – תגידו לנו את האמת, עבר זמן מאז שביקרתם בקיסריה? והרבה. היא הוקמה ע"י הורדוס, יש בה את התאטרון הרומי המפורסם, טיילת חומות עתיקה, נמל, עתיק אף הוא ואפילו אתר צלילה מיוחד במינו, שבו תוכלו לראות שרידי ספינות רבות, שלא נשארו בנמל בבטחה. אם טרם ביקרתם פה, תעשו לנו טובה ותקבעו שבסוף שבוע הקרוב אם נוסעים לפה. מבטיחים שתהנו.

 

שמורות טבע

פארק גורן שהתמקם לו על ראש צוק, משקיף על חורשות עצים ירוקים בדרכו למטה.

מצפה מונפורט – מבצר מתקופת הצלבנים, שכרגע נשארו ממנו רק שרידים. מסביב תוכלו למצוא מקומות לעשות פיקניק ואפילו חניון לשהייה לילית.

מפה