סמסונג סוגרת פערים: מכשיר עם מסך מלא באמת בדרכו למדפים

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

דיווחים מספרים לנו כי סמסונג מתכוונת להוציא מכשיר עם מסך מלא לחלוטין – בלי שוליים, בלי נקבים – בקרוב, הפיתוח בשל והמכשיר בדרכו למדפים.

בדרום קוריאה התקבל דיווח על כך שסמסונג עובדת ושוקדת על פיתוחו של מכשיר חדש שמציג מסך מלא מושלם. המילה מושלם התקבלה מודגשת בדיווח – ומסיקים אנחנו ממנה שמדובר במכשיר ללא שוליים כלל, וללא נקבים או מגרעות במסך מכל סוג שהם.

מצלמה קדמית במכשיר? הוקוס פוקוס!

הדיווחים עשו דרכם לאתר הטכנולוגיה האמין MyDrivers, שבו מספרים על טכנלוגיה יוצאת דופן וחדשנית שתפתור את בעיית המצלמה הקדמית – בלי מנועים מכניים שיכניסו אותה למקום, בלי מגרעות במסך לטובתה, בלי "קסמים" מיותרים – המצלמה תשכון מתחת למסך עצמו. זהו הפתרון האידיאלי ביותר עבור מצלמה קדמית ומסך מלא, פתרון אותו אף חברה עוד לא הצליחה ליישם מעולם. המצלמה, כאמור, שתשכון מתחת למסך, תהיה חבויה לחלוטין לעיני המשתמש בזמן שימוש במכשיר, ותתגלה מתחת למסך רק כאשר זקוקים לה. זה נשמע כמו הוקוס פוקוס טכנולוגי, אבל אל לנו לשכוח שסמסונג הייתה הראשונה שיישמה במכשיריה קורא טביעות אצבע מתחת למסך באמצעות טכנולוגיה חדשנית, מה שפתר חלק מבעיית המסך מלפנים, בכך שמיקם גם קורא טביעות אצבע וגם לא זלל מקום מהמסך בצורה יעילה. נראה שהחבאת הטכנולוגיה מתחת למסך זה הפתרון הטוב ביותר והיעיל ביותר כדי להגדיל את שטח המסך מלפנים.

 

מסך מלא בסלולרי – מה הוא יחליף?

סדרת הגלקסי S10 של סמסונג הגיעו הכי קרוב שאפשר למסך מלא תחת המגבלות הטכנולוגיות הידועות – נקבים במסך לטובת עדשות מצלמות במקום מגרעת מכוערת במסך, קורא טביעות אצבע מתחת למסך, רמקול שמע דקיק כדי להמנע משוליים מיותרים. במכשירי הביניים שלה סמסונג יישמה פתרון מכאני של מצלמה קדמית ואחורית זהה – המצלמה מתהפכת לצד השני לפי הצורך – לא אידיאלי אבל עובד. הבעיה עם פתרונות כאלו היא שחלקים זזים, מנועים מכניים ורכיבים שנעים על מסילות זה מתכון לתקלות בעתיד, וזה גם פוגע בעמידות בפנים מים של המכשיר. ברגע שהמצלמה נכנסת מתחת למסך ויכולה בעת הצורך "לראות דרכו", כל החסרונות נעלמים.

סמסונג

למה זה כל כך מרשים? למה לא עשו את זה קודם?

טכנית – מסכים בסלולרי עובדים בצורה כזו – הם מורכבים מנורות קטנטנות שיכולות להציג כל מיני צבעים. כדי להציג את הצבע השחור הנורות באזור המושחר כבות, כדי להציג לבין הן נדלקות, וכדי להציג צבעים הן נדלקות בעוצמות שונות – זה על רגל אחת…

כדי לאכלס מצלמה מתחת לשטח המסך, עלינו למעשה להגיע למצב שבו חלק מהמסך מסוגל להפוך לשקוף לחלוטין – כדי שעדשת מצלמה שנמצאת תחתיו תוכל "לראות דרכו" ולצלם תמונה ברורה. כל המסכים בכל הסלולריים של ימינו מסוגלים להציג קשת צבעים מדהימה בין שחור ללבן וכל הצבעים ביניהם, אך אף מסך אינו מציג יכולת להפוך לשקוף לחלוטין ושיהיה ניתן לראות דרכו. היישום העתידי של טכנולוגיה כזו גורר מספר שאלות:

  • האם המסך באזור העדשה באמת יהפוך לשקוף לחלוטין ולא רק שקוף למחצה, ויתבצע טריק תוכנתי שינסה לתקן את התמונה שצולמה מעבר למסך שאינו שקוף לגמרי?
  • האם אזור המסך שמתחתיו עדשת המצלמה יציג בשגרה תמונה טבעית שמתחברת עם התמונה האיכותית של שאר המסך?
  • האם הדבר יגדיל את עוביו הכללי של כל המכשיר? מכשירים רבים כוללים "במפים" קטנים באזור עדשות המצלמה – העדשות בולטות החוצה מתוך המכשיר. האם החבאת עדשה מתחת למסך תצטרך להגדיל את כל העובי של כל המכשיר כולו, או שהמכשיר ישאר דקיק וסקסי?
  • האם הטכנולוגיה תהיה אמינה ותספק תוצאות מעולות כפי שהיא מציגה היום, כאשר למצלמה שטח משל עצמה, ואיך יתמודדו מעבדות התיקונים כאשר מצלמה, לדוגמא, תתקלקל והם יצטרכו לספק תיקון של מנתחי מוח במצלמה שמאוכלסת מתחת למסך?

 

לסמסונג לקח מספר שנים לקלוע בהצלחה עם כל נושא קורא טביעות האצבע מתחת למסך, יש להניח שהתשובות לכל התהיות האלו יהיו חיוביות ומשמחות כשהטכנולוגיה תבשיל, אם כי זה עשוי לקחת מעט זמן. הצפי הוא שהמכשיר הראשון שיכיל עדשות מצלמה מתחת למסך יהיה הגלקסי S11 בלבד, ואולי אפילו ה-S12 או ה-S13, במידה והטכנולוגיה לא תהיה יציבה עד שנה הבאה.