7 עובדות על קניית נדלן בארץ ובחו"ל

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

נדל"ן הפך בשנים האחרונות למוצר מבוקש במיוחד. נדל"ן מוגדר כנכסים שאינם ניתנים לניוד, או שהניוד שלהם הוא דבר שאינו אפשרי, כמו דירות או בנייני מגורים. מכיוון שהתעסקות בנדל"ן עשויה להניב רווחים גבוהים במיוחד למי שעושה זאת בצורה נכונה וחכמה, ישראלים רבים פונים לתחום זה – גם בארץ וגם בחו"ל. הנה 7 עובדות על קניית נדל"ן בארץ ובחו"ל שחשוב להכיר.

 

חוקים שונים לכל מדינה

אם רכשתם כבר דירה במדינת ישראל, בין אם מדובר לצורכי מגורים או לצורכי השקעה, אתם בוודאי יודעים שיש חוקים שונים שצריך לעמוד בהם ורגולציות מסוימות שהמדינה מחילה על שוק הנדל"ן. הדבר רלוונטי כמעט לכל מדינה בעולם, כך שחשוב להיות בקיא בחוקי הנדל"ן של כל מדינה באופן פרטני לפני קניית נדלן. עוד על כך ניתן לקרוא באתר https://elkayamlaw.co.il.

 

תכנון מס

כפי שישנם חוקים הקשורים לבניית הנדל"ן, לרכישת הנדל"ן ולמכירת הנדל"ן, שמשתנים בין הארץ לבין מדינות אחרות, כך גם חוקי המיסוי משתנים. אתם עשויים למצוא את עצמכם קונים נדל"ן במחיר משתלם יותר, אך משלמים בסופו של דבר הרבה יותר עקב מיסוי.

 

הסתייעות באנשי מקצוע

אנשי מקצוע שונים, כמו עורכי דין מומחים למקרקעין ויועצי משכנתאות, הם אנשי המקצוע שמסייעים לרוב ברכישת נדל"ן בתצורות שונות. גם בארץ וגם בחו"ל ניתן להשתמש באנשי המקצוע הללו, כאשר ישנם אנשי מקצוע עם התמחות ספציפית בקניית נדל"ן מעבר לים.

 

נדל"ן כאפיק השקעה

דירה כבר מזמן לא מאפשרת רק מגורים. אנשים רבים מעדיפים בכלל לרכוש דירות ולהשכיר אותן, כדי להנות מאפיק השקעה שנחשב יציב יחסית. באמצעות הכנסה חודשית שנובעת מתשלום השכירות, בעל הדירה יכול להחזיר את ההלוואה על הדירה באופן הדרגתי ובסופו של דבר להנות מרווחי השכירות לרווחתו.

 

מחירים שונים

זה לא סוד שבעשור האחרון קיים משבר דיור, בעיקר במרכז הארץ, במדינת ישראל. מחירי הדירות במרכז עולים בצורה משמעותית, מכיוון שההיצע במרכז הארץ לא גדל במיוחד, לעומת הביקוש הגבוה מאוד. שימו לב שמחירי נדל"ן שונים במקום מסוים, לא מעידים בהכרח על מחירי הנדל"ן במקום אחר בעולם, כך שעם מחקר נכון ניתן למצוא נכסי נדל"ן איכותיים במחיר מפתיע.

 

מימון הרכישה

מרבית האנשים שרוכשים נדל"ן, לפחות בהתחלה, לא מסוגלים לעשות זאת ללא מימון כלשהו בצורת הלוואה. ישנן מספר צורות מימון קניית דירה שונות, בארץ ובחו"ל, שיכולות לסייע להשגת המטרה שלכם בכל הקשור לקניית דירה.

 

לזהות המוכר יש משמעות

קונים מאדם זר? מאזרח ממדינה אחרת? רוכשים מנדל"ן או מאדם פרטי? לכל השאלות הללו יש משמעות והשלכה על הליך הרכישה. מוטב להבין מראש מול מי אתם עומדים בעסקת קניית הדירה, בין אם מדובר על ישראל או על מדינה אחרת, על מנת שלא תיפלו קורבן להונאה.

קניית נדלן