החזקת סלולר בזמן נהיגה – איך להימנע ועדיין לא לפספס את השיחה?

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

הטלפון הסלולרי הוא אחד הכלים החשובים ביותר העומדים לרשותנו.

הוא מאפשר להגיב מהר יותר להתפתחויות עסקיות, ולשמור על קשר עם המשפחה והחברים.

עם זאת, בזמן הנהיגה, החזקת טלפון סלולרי היא פצצה מתקתקת של ממש, בשל הסחת הדעת מהנסיעה עצמה.

במאמר זה, נדון בסכנות של שימוש בטלפון בזמן הנסיעה, וכיצד להימנע מהשימוש בו ועדיין לתת מענה למתקשרים.

 

שימוש בסלולרי בזמן הנסיעה הוא מסכן חיים

עו"ד תעבורה מעביר חלק ניכר מיומו בקבלת פניות מאזרחים אשר נתפסו על ידי המשטרה מתעסקים בטלפון הסלולרי בזמן הנהיגה ברכב.

הענישה והקנסות הניתנים לנהגים אשר נתפסים בשעת מעשה הם גבוהים במיוחד, ומשקפים את הסכנה לתאונת דרכים בשל העבודה עם הסלולרי. הסלולרי הוא מכשיר אשר נועד למשוך את תשומת הלב. האפליקציות עושות שימוש במגוון פטנטים כדי לשמור על המשתמש מרוכז בהן, בין אם על ידי הודעות קופצות אשר כל אחד מרגיש חובה לענות עליהם ולמחוק אותם, או על ידי ממשק משתמש אסתטי ומושך.

כאשר משווים את שפע הצבעים והחיות של מסך הפלאפון לכביש, אשר לעיתים קרובות הוא פקוק לחלוטין ומשתנה לעיתים נדירות, ברור מדוע נהגים רבים נוטים להביט במסך במשך פרקי זמן ארוכים במיוחד. כאשר מדובר בנהיגה במכונית, כל שנייה של היסח הדעת יכולה להסתיים באסון, בין אם ליושבי הרכב, או למשתמשים אחרים בדרך.

 

השארת הסלולרי באחריות אחד הנוסעים האחרים ברכב

למרות שכל אחד מכיר את הסכנות הנובעות משימוש בטלפון סלולרי בזמן הנסיעה, רובנו איננו מסוגלים להתנתק ממנו. אחת הסיבות לכך היא שהסלולרי מריץ מספר אפליקציות אשר נועדו לסייע לנהג, כולל תוכנות ניווט שחיוני לשים אליהם לב לאורך הנסיעה.

הפתרון הפשוט ביותר לצורך להתנתק מהמכשיר ועדיין לענות על שיחות, הוא פשוט להעביר את הפלאפון לאחריותו המלאה של אחד מהנוסעים האחרים. הנוסע יוכל לנהל את השיחה בשם הנהג, ולהתייעץ עמו במידה ויש צורך. עצם השיחה עם נוסע אחר מהווה הסחת דעת פחותה בהרבה, בין השאר מאחר והמבט יכול להישאר ממוקד באופן מלא בכביש.

 

שימוש בשירותי מזכירה אוטומטית או אנושית

לעיתים קרובות, הנסיעה מבוצעת ללא נוסעים נוספים, ולכן אין אפשרות להשאיר את הטלפון באחריותם. במקרים אלו, ניתן בהחלט להשתמש בשירותי מזכירה אוטומטית או אנושית בזמן הנסיעה. הפניית השיחות למזכירה, תסייע לשימור קשרים עסקיים, מאחר והמתקשרים יחושו שלוקחים אותם ברצינות, ומנסים לתת להם את המענה הטוב ביותר בכל שעה.

שירותי מזכירה אוטומטית יאפשרו להפנות את השיחות אל הגורמים הרלוונטיים, בלי שתצטרכו לגעת במסך הפלאפון אפילו פעם אחת. תוכלו להפנות את השיחות אל עובדים אחרים בחברה, או אל בני המשפחה האחרים במידה ומדובר בעניין אישי. שירותים אלו יאפשרו לכם להתרכז בנהיגה בראש שקט, ולהגיע בבטחה ליעד.

 

עורך דין טלפון ורכב