טלפון כשר לילדים: איך להבטיח שימוש בטוח ומוגן?

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

התקדמות הטכנולוגיה מעוררת התפעלות מצד רבים, אך יש מי שחוששים ממנה ותוהים לגבי התכנים שמופיעים בפלטפורמות שונות שידועות כנגישות למבוגרים ולילדים צעירים כאחד. תרחיש זה הוביל להמצאתם של מכשירים כשרים שמאפשרים שימוש מוגן ובטוח.

יצאנו לבדוק איך הדבר בא לידי ביטוי בעת השימוש בטלפון כשר לילדים וחזרנו עם מסקנות שכל הורה צריך להכיר. קראו את השורות הבאות בעיון רב ותהיו בטוחים שתקבלו את המידע הנחוץ לכם בנושא.

 

הקדמה: מהו טלפון כשר לילדים?

נפתח תחילה בהסבר קצר אודות הטלפון הכשר שמשמש כחלופה למכשירים סלולריים שנחשבים ל"לא מוגנים" (כלומר, מכשירים שידועים כלא מתאימים ליהודים שחיים אורח חיים דתי או חרדי). טלפון זה מאפשר להשתמש בשירותי תקשורת סלולרית בסיסיים, ללא גישה לרשת, למדיות חברתיות או אפליקציות נוספות ואתרים שעשויים להיחשב כלא כשרים. הורים רבים רוכשים את מכשיר זה, משום שהוא מקנה להם שקט נפשי.

הקדמה מהו טלפון כשר לילדים 

השלב הראשון: תערכו בירור אודות חנות מומלצת

הורים שרוצים להבטיח שימוש מוגן בטלפון הכשר של ילדיהם, צריכים לערוך בירור מקיף שיוביל בסופו של דבר לחנות מומלצת שמספקת מכשירים איכותיים וכשרים ב – 100%. מדובר לצורך הדוגמא בחנות askan שמוכרת בקרב הקהלים הדתיים.

 

טיפ: אלה הפלטפורמות שיובילו לבחירה נכונה

כאמור, הורים שפונים לחנות טלפונים במטרה לרכוש טלפון כשר לילד, רוצים להיות בטוחים בכך שמדובר בחנות מוכרת שתספק טלפונים כשרים למהדרין. בחרנו להתעכב על הנושא בקצרה, כדי שתוכלו להכיר בפלטפורמות שיאפשרו לקבל את המידע הרלוונטי בנושא.

מדובר לצורך הדוגמא בלשונית הביקורות של גוגל שמציגה לא רק מידע כתוב, אלא גם ציון (בין 1 ל – 5 כוכבים). מלבד זאת, תוכלו לקרוא מידע עדכני שעלה לאחרונה בפורומים שכוללים תכנים שמותאמים לקהל הדתי. שכן, אלה מרכזים את הפרטים שיובילו לבחירה בחנות הטובה ביותר.

טיפ אלה הפלטפורמות שיובילו לבחירה נכונה

השלב השני: תכירו בפרמטרים שצריכים להתקיים במכשיר

אתם רוצים למסור לילדיכם טלפון כשר שיבטיח שימוש מוגן? אם כך, עליכם לבדוק את קיומם של 2 הפרמטרים הבאים:

  1. כשרות: טלפון כשר חייב לכלול סינון למהדרין שנמצא תחת פיקוח של וועדת כשרות מוכרת (שימו לב, כדאי לבדוק את הוועדות השונות מראש, טרם הרכישה).
  2. אחריות: חשוב שתדעו שיש סינון אחד בלבד שמאושר על ידי חברת סמסונג. אם החלטתם לרכוש טלפון כשר מסוג זה, עליכם לבדוק שמדבר בסינון המוכר. שכן, זה מאפשר לבצע עדכוני תוכנה באופן שוטף ולשמור על כשרות הטלפון לאורך השנים.

 

השורה התחתונה

אתם יכולים להבטיח שימוש מוגן ובטוח בטלפונים של ילדיכם. שכן, הכרתם מקרוב את הטלפון הכשר שמאפשר ליהנות מיתרון זה. כעת נותר לכם רק לערוך חיפוש מקיף שיוביל לחנות מומלצת בתחום ולבחור את הדגם המתאים ביותר לילדיכם מבחינת הפונקציונליות והעיצוב. נאחל בהזדמנות זו שתבצעו בחירה נכונה וכשרה למהדרין.

טלפון כשר לילדים איך להבטיח שימוש בטוח ומוגן