מסכים לילדים – עשה ואל תעשה – תשובות במידע נרחב ובלוג על תינוקות

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

מעטים ההורים אשר יודעים במדויק מה טוב לילדים שלהם ומה לא טוב.

עם זאת, יש לציין כי יש דברים אשר ברור כי אינם טובים לילדים שלנו כמו כינים, כמו סוכר או כמו משחק בגשם בחוץ כאשר קר.

כאן עולה השאלה האם אפשר להסיק כי מסכים לילדים הם לא טובים בדיוק כמו חיידקים או כינים? זה שאלה המטרידה הורים רבים מכיוון שמסכים לילדים הם כלי שהורים רבים עושים בו שימוש באופן יומיומי.

אם כן עליכם להבין כי מסכים לא גרועים לילדים במינון נכון. אם הילד שלכם צופה בטלוויזיה כל היום ללא הפסקה אז לא בריא לו.

אך אם הילד שלכם צופה בטלוויזיה רק שעה ביום אזי זה לא נורא ואין צורך לעשות מכך עניין גדול.

 

האם חשבתם על כך כי מהטלוויזיה אפשר ללמוד הרבה מאוד?

פעמים רבות כאשר הורים חושבים על טלוויזיה הם חושבים על כך שזה הדבר הנורא ביותר בעולם אך האמת היא כי טלוויזיה יכולה לסייע רבות להורים רבים וללמד את הילדים שלנו המון דברים. הילדים יכולים ללמוד על העולם מן הטלוויזיה, הם יכולים ללמוד מילים חדשות ובכלל ללמוד המון דברים מן הטלוויזיה. כמובן שאם אנו רוצים שהילדים ילמדו מן הטלוויזיה אנו צריכים לשים לב אילו תוכניות הם רואים ועלינו לעשות כל מאמץ בכדי להבטיח כי התוכניות הללו תהיינה איכותיות. עוד דבר שאנו יכולים לעשות עם הילדים זה לראות איתם את התוכניות בטלוויזיה וכך להפוך את הבילוי לבילוי משפחתי ואז גם ללמד אתם על מה שהם רואים בטלוויזיה וזו דרך נהדרת ללמד את הילדים על העולם.

 

האם לתת לילדים לראות יוטיוב?

כל מידע נרחב ובלוג על תינוקות יתלבט בשאלה האם כדאי לתת לילדים לראות יוטיוב או לא? אם כן אתם צריכים להבין כי היוטיוב זו ג דרך נהדרת ללמד את הילדים דברים חדשים אך כמובן שיש לשים לב מה אנו מלמדים את הילדים ביוטיוב. כך לדוגמא היוטיוב זו דרך נהדרת ללמד את הילדים שפה חדשה, ללמד אותם על עולם החיות, ללמד אותם חשבון או כל דבר אחר. ביוטיוב יש סרטונים נהדרים לילדים וכדאי להשתמש בכלי הזה במשורה בכדי ללמד את הילדים על העולם בו אנו חיים.

 

וודאו כי הילדים נחשפים לתכנים המתאימים לגיל שלהם

לא משנה היכן הילדים שלכם רואים טלוויזיה או יוטיוב אתם חייבים לוודא כי הם רואים תכנים המתאימים להם. יש תכנים המתאימים לילדים ויש תכנים המתאימים למבוגרים ועליכם לדעת שאם הילד רואה תכנים מפחידים או מאיימים הדבר יכול לפגוע בו ולכן יש לוודא כי הילד רואה רק תכנים מתאימים לגילו וכך להבטיח כי הוא יפיק את המרב מן הצפייה בתכנים אלו.

 

ילד רואה סרט