3 טיפים לבחירת חטיפים לכלב

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

כשמגדלים כלב, יש הרבה דברים שצריך לדאוג להם. אחד הדברים העיקריים שהבעלים של הכלב צריך לדאוג להם הוא המזון של הכלב שלו. אחת מצורות המזון האלו היא חטיפים לכלב. חטיפים לכלבים הם חטיפים שיוצרו במיוחד עבורם. הם מותאמים להם מבחינת מרקם, טעם וריח. למרות זאת, ישנם הבדלים בין החטיפים השונים, כך שלא תמיד קל לעשות את הבחירה בחטיף לכלב הפרטי שלנו. קבלו שלושה טיפים לבחירת חטיפים לכלב.

 

חטיפי כלבים

בדיוק כמו שלנו, בני האדם, יש חטיפים שאנו אוהבים לאכול, כך גם אצל חברינו הכלבים. חטיפים לכלבים מיוצרים לרוב על ידי חברות מזון לבעלי, שמביאות לידי ביטוי בחטיף התחשבות במרקם שלו, בטעם שלו ובריח שלו, כדי שיתאים לכלב. כמו שיש מגוון רחב של חטיפים לבני האדם, בצורות שונות, בגדלים שונים ובטעמים שונים, כך יש מגוון גם בחטיפי כלבים.

בשל המגוון הרחב יחסית של חטיפי הכלבים, שהולכים ומשתכללים מבחינת טעם, צורה, מרקם וריח, ועקב תחרות בשוק והתקדמות טכנולוגית – בעלי כלבים שנכנסים אל חנות חיות כדי לקנות מזון לכלבים בכלל וחטיפי כלבים בפרט, יכולים ללכת לאיבוד בתוך המבחר הקיים.

 

הנה 3 טיפים לבחירת חטיפים לכלב:

מטרת החטיף

זה נשמע קצת מצחיק, אך לחטיפים שונים יש מטרות שונות. בעוד שישנם חטיפים לכלבים המיועדים אך ורק כדי להשביע את בעל החיים הפרוותי, יש חטיפים שהמטרה שלהם היא שונה לגמרי. למשל, במקרים רבים של אילוף זקוקים לחטיפים טעימים. חטיפים אלו ניתנים לכלב בתהליך האילוף לפי פעולות שהוא מבצע, אותן אנו רוצים להראות לו שכדאי לעשות.

כאשר בוחרים חטיפים למטרת אילוף, יש להתחשב בעיקר בטעם שלהם, כדי להפעיל את הגירוי של הכלב כמה שיותר ולגרום לו להבין ללא ספק שהוא בדרך הנכונה. בנוסף, יש חטיפים דנטליים, המיועדים לכלבים עם בעיות בשיניים או בחניכיים, וכן חטיפי לעיסה. הבנה של מטרת החטיף שאתם זקוקים לו תסייע לכם לבצע בחירה נכונה.

 

חישוב קלוריות

כל מזון שצורך יצור חי כלשהו נאמד בכמות הקלוריות שלו. קלוריה היא יחידת אנרגיה, כאשר צריכת כמות קלוריות מאוזנת היא הבריאה ביותר. לכן, כדאי לשים לב כמה קלוריות יש לחטיפי הכלבים שאתם מתכננים לרכוש.

 

התאמה לכלב שלכם

אין חכם כבעל ניסיון. אין נוסחה מדויקת למציאת חטיף הכלבים האידיאלי, אך אם תשימו לב לתגובות השונות של הכלב שלכם לאחר אכילה של חטיפי כלבים שונים, תוכלו להבין מה החטיף המתאים ביותר עובר הכלב שלכם, מבחינת הצורה בה הוא מגיב לטעם או למרקם.

 

סיכום

רכישת חטיפי כלבים היא חלק בלתי נפרד מגידול של כלב. כדי לבחור את החטיפים הטובים ביותר לא צריך להיות מומחים גדולים, אלא בעיקר להבין מה המטרה של החטיף, לשים לב שהוא לא פוגע בבריאות של הכלב, ולתת משקל לתגובות של הכלב שלכם לחטיף שהוצע לו.

אוכל לכלבים