4 דברים שחשוב לשים לב אליהם כשלוקחים הלוואה

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

חושבים לקחת הלוואה. זכרו לקיחת הלוואה היא החלטה פיננסית משמעותית שעלולה להשפיע רבות על חייכם ועתידכם הכלכלי. לפני שאתם מחליטים לגשת לגוף פיננסי כדי לבקש הלוואה, חשוב שתזכרו ותעשו מספר בדיקות. במאמר זה, נפרט את הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני שתיקחו הלוואה.

 

ריבית

אחד הדברים החשובים שצריך לבדוק לפני שמתכננים לקחת הלוואה היא הריבית. הריבית מייצגת את התשלום שתשלמו לגוף שילווה לכם את הכסף. ככל שהריבית גבוהה, כך תשלמו יותר עבור ההלוואה שתיקחו. חשוב לערוך השווה של מס' הצעות ריבית ממספר גופים פיננסיים לפני שתקבלו החלטה.

ייתכן שתוכלו למצוא גוף פיננסי שיציע לכם ריבית נמוכה משמעותית מהבנק שבו אתם מנהלים את חשבון העו"ש שלכם. בנוסף לגובה הריבית, חשוב לשים לב לתנאי הריבית. ישנן הלוואות בריבית קבועה, וישנן הלוואות בריבית משתנה. בחרו בסוג הריבית שתתאים לכם בהתאם למצבכם הכלכלי וביכולת שלכם להתמודד עם שינויים בריבית. צריכים הלוואה הכנסו לאתר https://www.loan4.org וקחו הלוואה שתתאים עבורכם.

ריביות הלוואות

תקופת החזר

תקופת ההחזר היא הזמן שתצטרכו להחזיר את ההלוואה לגוף שהלווה לכם את ההלוואה. תקופה ארוכה תיתן החזר חודשי נמוך, אבל תשלמו יותר ריבית. תקופת קצרה תביא לסכום החזר חודשי גבוה יותר, תסיימו להחזיר את ההלוואה מהר ותחסכו בריבית. חשוב שתבחרו תקופת החזר שמתאימה ליכולת הכלכלית שלכם. לפני שאתם מחליטים על משך תקופת ההחזר, תבדקו ותחשבו על התקציב שלכם, והאם אתם יכולים ומסוגלים לעמוד בתנאים ובתקופה שאתם בוחרים.

 

עמלות ותנאי ההלוואה

לפני שלוקחים הלוואה, חשוב לדעת שבנוסף לריבית, ישנן עמלות נלוות שתצטרכו לשים לב. העמלות יכולות להגדיל את עלות ההלוואה. הכירו את העמלות שבדרך כלל קיימות, עמלת פתיחת תיק – זהו תשלום חד פעמי שגובים כאשר לוקחים הלוואה.

עמלת ניהול חשבון – זהו תשלום חודשי שגובים עבור ניהול החשבון, ועמלת פירעון מוקדם – זהו תשלום במידה ואתם רוצים לפרוע את ההלוואה לפני סיום תקופת ההחזר. חשוב מאוד לקרוא לפני שאתם לוקחים הלוואה מהם תנאי ההלוואה והעמלות לגבי ההלוואה שאתם מתכננים לקחת.

 

בטחונות

אם תקחו הלוואה, ייתכן והגוף שילווה לכם ידרוש שתעמידו בטחונות. בטחונות הם נכסים שניתן להפקיע מכם אם לא תצליחו להחזיר את ההלוואה. הבטחונות שבדרך כלל נפוצות הם רכב, ערבות אישית, דירה ונכסים נוספים. הכל תלוי באיזה סוג הלוואה אתם עתידים לקחת, בסכום ובמצב הכלכלי שלכם. ובהתאם למה שהגוף שילווה לכם את ההלוואה ירצה לדרוש כבטחון ויתכן שגם לא ידרוש בטחונות.

 

לסיכום

לקיחת הלוואה היא החלטה פיננסית משמעותית שעלולה להשפיע רבות על חייכם ועל עתידכם הכלכלי. ולכן לפני לקיחת הלוואה חשוב לבדוק מהי הריבית, תקופת החזר, העמלות, בטחונות, ותנאי ההלוואה. ושוב זכרו לקרוא בעיון את כל התנאים.

לקיחת הלוואת בטחונות