4 דגשים חשובים לפני תביעת רשלנות

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

רשלנות ורשלנות רפואית בפרט, הן מקרים בהם אדם ניזוק כתוצאה מהליך מקצועי שניתן לו ובוצע בצורה לא מספיק מקצועית ואיכותית בנסיבות שהיה ניתן לפעול יותר טוב ולמנוע את הנזק. לא כול רשלנות תגיע לכדי תביעה, אך אם אתם לקראת תביעת רשלנות ישנם כמה חשובים שכדאי שתדעו ותשימו לב אליהם.

 

לא כל טעות נחשבת רשלנות

ראשית, כדאי מאוד שתדעו שהוכחת נזק כרשלנות רפואית זה הליך שלא תמיד הולך כול כך בקלות ודורש עבודה מקצועית טרם כך. המטרה שלכם בסופו של דבר, בסיוע של אנשי מקצוע כמובן, הוא להוכיח כי את הנזק שנגרם לכם היה ניתן למנוע ובהתאמה לקבל פיצויים ממי שגרם לכם לנזק. חשוב לדעת שלא כול מקרה אכן ייחשב כרשלנות רפואית בפני בית המשפט.

 

אתם חייבים איש מקצוע

גם אם אתם מהאנשים האלו שמעדיפים לעשות הכול בעצמם ולא להיעזר באנשי מקצוע, במקרה של תביעת רשלנות אתם חייבים איש מקצוע לצדכם כדוגמת עו"ד אונגר שויגמן, עורך דין שמתמחה ברשלנות ויוביל את התיק שלכם.

בסופו של דבר, בשונה מהליכים רפואיים אשר עד כה אולי הצלחתם להתמודד איתם לבד, הליכים בבית משפט מחייבים נוכחות וליווי של עורך דין ויוטב ככול שתצרו איתו קשר מוקדם יותר על מנת שהוא יכיר את כול ההליך ואת המקרה.

 

אפשר לפתור גם מחוץ לכותלי בית המשפט

את נושא הפשרה אתם ודאי מכירים מסדרות טלוויזיה או סרטים העוסקים בעריכת דין אך אכן ניתן להגיש לפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט ובעצם להימנע מהגעה לבית המשפט ממש ולקביעה מי צודק ומה יהיה גובה הפיצויים.

במקרים רבים, לדוגמא כאשר התביעה היא מול בית חולים גדול, יכול להיות שיעדיפו דווקא להתפשר מולכם ולהציע פיצויים, כדאי שתכינו את עצמכם גם לסיום כזה של התביעה עוד טרם יתחיל ההליך.

 

כול מידע יכול לעזור

הדגש האחרון וכנראה שהכי נוגע אליכם הוא העובדה כי כול מידע שיש לכם אודות ההליך או מה שקרה יכול לסייע ולהיות ראיית מפתח.בסופו של דבר, חלה עליכם, או יותר נכון על עורך הדין שלכם, החובה להוכיח כי אכן נגרם לכם נזק שהיה ניתן למנוע ובזאת רלוונטי גם מצבכם הרפואי (באם מדובר בנזק שנגרם לגופכם) טרם המקרה שקרה או כול תיעוד אחר על ההליך שבוצע כדי לסווג האם הייתה זאת רשלנות ומה מידת האחריות והאשמה של הנתבע בנזק.

תביעת רשלנות רפואית או כול סוג אחר של רשלנות, היא תביעה אשר מטרתו של התובע להוכיח כי אכן נגרם לו נזק שהיה ניתן למנוע ובהתאם לקבל פיצויים ממי שהוא תובע.תביעות מסוג זה יכולות להגיע לבית המשפט או להיפתר בפשרה מחוץ לבית המשפט, אך בכול מקרה, כדאי שיהיה אתכם עורך דין.

תביעת רשלנות