תכשיטים ונהנים: 4 עיצובי תכשיטים שאתם חייבים להכיר

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

עולם התכשיטים הוא אלגנטי, עשיר ומתוחכם מאוד, המציע מגוון רחב של סגנונות ועיצובים ייחודיים. החל משרשראות מפוארות, עגילים מסוגננים ועד לצמידים וטבעות משובצות אבנים או יהלומים מרהיבים. כל סגנון עיצוב מביא עמו היסטוריה, סיפור, משמעות וייחוד משלו. בואו נדבר על ארבעה סגנונות מיוחדים ביותר לעיצוב תכשיטים שאתם מוכרחים להכיר.

 

1. ארט נובו

סגנון האמנות והעיצוב הארט נובו היה פופולרי בעיקר בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. סגנון עיצובי זה השתלב באופן הרמוני עם הטבע ושאב ממנו השראה רבה. סגנון מיוחד ומפואר זה התאפיין בקווים עדינים וזורמים המדמים צמחייה, פרחים ובעלי חיים. תכשיטי ארט נובו כללו חרוזים ואבנים יקרות שהוטבעו בתוך זהב או כסף, ויצרו מראה ייחודי ואורגני מצד אחד, ויוקרתי ואלגנטי מצד שני. למעשה, ארט נובו הוא אחד מבין סגנונות העיצוב המוערכים והפופולריים ביותר עד היום.

תכשיט

 

2. ארט דקו

סגנון האמנות והעיצוב פורץ הדרך, הייחודי והספציפי ביותר. הארט דקו צמח לתפארתו בשנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20. סגנון זה התאפיין בקווים גיאומטריים חדים, צורות מודרניות וסימטריה. תכשיטי ארט דקו נטו להיות צבעוניים ומלאי ברק, עם שילוב של אבנים יקרות כגון יהלומים, רובינים וזפירים. הם היו בעלי קו עיצוב אלגנטי וקלאסי, המשקפים את רוח התקופה המודרנית והקוסמופוליטית של אותה התקופה.

 

3. תכשיטים אתניים

תכשיטים אתניים הם למעשה ביטוי לתרבויות ומסורות עתיקות מרחבי העולם. סגנון עיצובי  זה כולל תכשיטים ייחודיים המשקפים את המורשת התרבותית של קבוצות אתניות שונות, כגון תכשיטים מקסיקנים, אפריקאים והינדים. למעשה, תכשיטים אלה לרוב עשויים מחומרים טבעיים ואיכותיים כמו עץ, אבנים טבעיות, חרוזים ועור בעלי חיים, ומשולבים בהם סמלים ודגמים בעלי משמעותיות תרבותיות שונות המזוהות עם אותן קבוצות אתניות.

 

4. תכשיטים מודרניים

תכשיטים מודרניים הם למעשה דרך ביטוי לחדשנות, לחשיבה מחוץ לקופסה ולאומנות פורצת גבולות. הסגנון המודרני מאופיין בעיקר בשימוש בחומרים חדשניים, בלתי שגרתיים ולא מסורתיים כלל בעולם התכשיטים. חומרים כגון פלסטיק, מתכות שונות, זכוכית ואפילו חומרים ממוחזרים, עמידים וידידותיים לסביבה.

העיצובים המודרניים לעתים קרובות חותרים לשבור את הכללים המקובלים בעולם התכשיטים, ולהציג פרשנויות חדשות ומקוריות אומנות עיצובי תכשיטים. יתרה מכך, תכשיטים מודרניים אלה מייצגים את רוח התקופה העכשווית ואת החופש היצירתי של האומנים המודרניים המחפשים את החופש לבטא את היצירתיות והאומנות האישית שלהם, ללא הגבלות וללא חוקים.

מחפשים מגוון רחב ואיכותי של תכשיטים בעלי קו עיצוב מיוחד ומגוון? כנסו לאתר של Panda 925 והתרשמו מתכשיטים מרהיבים במיוחד. לכניסה לאתר, הקליקו כאן- https://925panda.co.il.

 

לסיכום

בעולם התכשיטים הענק ישנו מגוון עשיר במיוחד של סגנונות ועיצובים שונים, החל מסגנונות העיצוב הקלאסיים והמסורתיים ועד לחדשנים והמקוריים ביותר. ההיכרות עם סגנונות אלה מאפשרת להעריך את היופי העיצובי, להתעמק בהיסטוריה והמשמעות העומדים מאחורי העיצובים ולתת צורת הסתכלות שונה ועמוקה יותר על תכשיטים שונים.

עיצובי תכשיטים