5 דברים בבית שחשוב שתנקו אחת לכמה חודשים

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

שמירה על בית נקי ומאורגן חיונית לסביבת מגורים בריאה ונוחה. למרות שאנו מתמקדים לעתים קרובות במשימות ניקיון יומיומיות, ישנם פריטים מסוימים בבתים שלנו הדורשים תשומת לב מעמיקה יותר של ניקיון אחת לכמה חודשים. פריטים אלו לרוב נעלמים מעיניהם, אך הזנחת הניקיון שלהם עלולה להוביל לסכנות בריאותיות ולירידה בתוחלת חייהם. במאמר זה נסקור 5 פריטים ביתיים חשובים שיש לנקות אותם באופן קבוע כדי להבטיח מרחב מחיה נקי ובריא.

 

ריהוט מרופד

רהיטים מרופדים, כמו ספות, כורסאות והעות'מאנים, נמצאים בשימוש יומיומי והוא נוטה לצבור אבק, לכלוך ואפילו אלרגנים. שאיבת אבק רגילה יכולה לסייע בשמירה על ניקיון הפריטים הללו, אך יש צורך בניקוי עמוק מדי כמה חודשים כדי להסיר לכלוך וכתמים מוטבעים. שקול להשתמש במנקה אדים או לשכור שירות ניקוי ריפודים מקצועי כדי להבטיח תהליך ניקוי יסודי. חשוב לנקות כל פינה ופינה, תוך שימת לב מיוחדת לאזורים שלעתים קרובות מתעלמים מהם, כמו מתחת לכריות ובין קפלי בד.

ריהוט מרופד

מזרונים

שנת לילה טובה חיונית לרווחתנו הכללית, ומזרן נקי משחק תפקיד משמעותי בהשגת זאת. עם הזמן, מזרונים צוברים תאי עור מתים, קרדית אבק ואפילו עובש אם הם נחשפים ללחות. ניתן להשוות ניקוי שטיחים גדולים במפעל לשמירה על היגיינת המזרן. כדי לנקות את המזרן, התחל בשאיבת האבק של המשטח כדי להסיר פסולת רופפת.

נקה כל כתמים באמצעות חומר ניקוי עדין או תערובת של סודה לשתייה ומים. סיים בפיזור סודה לשתייה על כל המשטח ולתת לו לשבת כמה שעות כדי להפיג ריח ולספוג ריחות מתמשכים. שאבו ביסודיות כדי להסיר את שאריות הסודה לשתייה. פעולה זו אחת לכמה חודשים תעזור להאריך את תוחלת החיים של המזרון שלך ותבטיח סביבת שינה נקייה.

 

טיפולי חלונות

וילונות, תריסים ווילונות לא רק מוסיפים משיכה אסתטית לבתים שלנו, אלא גם משמשים כמלכודות אבק ואלרגנים. ניקוי טיפולי חלונות אלה לא רק משפר את איכות האוויר הפנימי אלא גם משפר את המראה הכללי של החלל שלך.

בהתאם לחומר, ניתן לכבס וילונות במכונה או לניקוי יבש. ניתן לנגב את התריסים עם מטלית לחה או לנקות אבק באמצעות אבק מיקרופייבר. תחזוקה שוטפת של טיפולי חלונות מבטיחה שהם נשארים רעננים, נקיים מאבק, ותורמות לסביבת מגורים נקייה יותר.

טיפולי חלונות

מוצרי חשמל למטבח

מכשירי המטבח שלנו, כמו תנורים, מיקרוגלים ומקררים, נתונים לשימוש יומיומי ויכולים לצבור שומן, חלקיקי מזון וחיידקים לאורך זמן. הזנחת הניקוי שלהם עלולה להשפיע על ביצועיהם ואף להוות סיכונים בריאותיים. כאשר מנקים שטיחים גדולים במפעל, תשומת לב לפרטים חיונית, ואותו עיקרון חל על מכשירי חשמל למטבח.

עבור תנורים, השתמש בתערובת של סודה לשתייה ומים או בחומר ניקוי מיוחד לתנור כדי להסיר שומן וכתמים אפויים. ניתן לנקות את פנים המיקרוגל על ​​ידי חימום קערת מים עם פרוסות לימון למשך מספר דקות ולאחר מכן לנגב את הלכלוך המרוכך.

בנוסף, רוקנו ונקה את המקרר באופן קבוע, הסירו פריטי מזון שפג תוקפם ונגבו את המדפים עם חומר ניקוי עדין. ניקוי מכשירים אלו מדי כמה חודשים יבטיח את תפקודם האופטימלי ושמירה על אזור הכנת מזון היגייני.

 

צינורות אוויר ואוורור

איכות האוויר שאנו נושמים בתוך הבית חיונית לבריאותנו הכללית. עם הזמן, צינורות אוויר ופתחי אוורור עלולים לצבור אבק, קשקשים של חיות מחמד ואלרגנים. זה יכול להשפיע על היעילות של מערכת HVAC שלך ולתרום לאיכות אוויר ירודה בתוך הבית. אנשי מקצוע ממליצים לנקות את תעלות האוויר שלך כל כמה שנים, בהתאם לתנאי הבית ולדרישות האוורור. ניקוי קבוע של פתחי האוורור והחלפת מסננים יכולים גם לעזור לשמור על סביבת חיים נקייה ובריאה.

 

סיכום

שמירה על בית נקי חורגת ממשימות הניקיון הרגילות שאנו מבצעים מדי יום. על ידי שימת לב לחמשת החפצים הביתיים החשובים הללו וניקוים באופן קבוע, נוכל ליצור סביבת מגורים בריאה ונוחה יותר עבור עצמנו ועבור יקירינו. זכרו, הזנחה של אזורים אלו שלעתים קרובות מתעלמים מהם עלולה להוביל לסכנות בריאותיות ולירידה בתוחלת חייהם.

הקדישו את הזמן לניקוי רהיטים מרופדים, מזרונים, טיפולי חלונות, מכשירי מטבח ותעלות אוויר באופן קבוע, ותיהנו מהיתרונות של בית נקי ומזמין. כשם שניקוי שטיחים גדולים במפעל חיוני לשמירה על חלל נקי, משימות הניקוי העמוק הללו הן חיוניות לסביבת מגורים רעננה ובריאה. לפרטים נוספים היכנסו לאתר של חברת מבריק.

בית שחשוב לנקות אחת לכמה חודשים