5  כללי ברזל לעיצוב אתרים

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

האתר הוא חזות העסק. כיום חשוב להשקיע משאבים רבים בעיצוב האתר. כך ניתן להגיע למקסימום לקוחות הפוטנציאלים, ליצור אצלם את הרושם הרצוי או להביא אותם לביצוע קנייה במקרים של אתרי מכירה. לעיצוב נכון של האתר יש מרכיבים רבים שדורשים ידע והיכרות בתחום. קיבצנו עבורך את 5 כללי הברזל לעיצוב אתרים. בעזרת כללים אלו תוכל להבין את כל הדרוש על עיצוב אתרים.

 

חווית משתמש UI

האתר הוקם עבור הגולש, לכן חווית המשתמש היא הקובעת. מעצב UI צריך לענות על שאלות כמו איך לחלק את האתר. מה מוצג בראשית העמוד, מה נמצא בתור קטגוריות נבחרות או בגלילה מטה. לדוגמה אם זה אתר מכירה ללקוחות מזדמנים אז אזור הרכישה יהיה בחזית, אם האתר מיועד ללקוחות חוזרים המעצב יבחר להוביל אותם בין מגוון חומרים עד שהם יגיעו לאזור הרכישה. בנייה נכונה של חווית המשתמש היא מרכיב חשוב בעיצוב נכון.

5  כללי ברזל לעיצוב אתרים

קונספט אחיד

אתר איננו אוסף של טקסטים, תמונות, גדלים וצורות. לאתר חייב להיות קונספט ברור שמלווה את כל המרכיבים שלו. כמובן שכל המרכיבים צריכים להתכתב האחד עם השני לכדי לשפה אחידה. גופן אחיד, ערכת צבעים קבועה שחוזרת על עצמה וכמובן לוגו שהוא כל העיצוב כולו באלמנט אחד. https://www.digitalpartners.co.il

 

תמונות

בעולם חזותי, תמונות חייבות לתפוס מקום מרכזי באתר. הדבר הראשון שהמשתמש רואה אלו התמונות. יש להקפיד על שימוש רק בתמונות איכותיות של צלמים מקצועיים. תמונות שצולמו בסמארטפון הן לא מזמינות, ויוצרות תחושה לא נעימה בעין. כמובן שחשוב מצד שני לא להכניס תמונות כבדות מידי כדי לא להעמיס על האתר.

5  כללי ברזל לעיצוב אתרים

עיצוב רספונסיבי

כיום רוב המשתמשים מגיעים לאתר דרך מכשירים ניידים. לכן חשוב שהאתר יהיה מותאם לכך. יש מגוון מכשירים, טאבלטים, פלאפונים, שעונים ועוד. עיצוב האתר צריך לשמור על נראות טובה בכל אותם מכשירים. לעיתים יהיה צורך לבנות UI  חדש לחלוטין, אך השקעה זו משתלמת. אם לא תעשו זאת, האתר שלכם יכול להיראות מיושן ולא עדכני.

 

צמצום ופשטות

פחות זה יותר. אין צורך להעמיס בתוכן ויזואלי ומילולי. מקדו את הגולשים בכותרות מתומצתות ובגרפיקה מאווררת. העומס מכביד חזותית על הגולשים, יוצר תחושת כבדות וקושי להתרכז או למצוא את מה שמחפשים. אם יש לכם מה לכתוב על השירות או המוצר. עשו זאת בדף פנימי או בדף ייעודי לכך.

 

סיכום

הדרך לעיצוב אתרים עוברת דרך 5 כללי ברזל. אתה חייב להקפיד על חווית משתמש נוחה ומזמינה. עליך לשמור על קונספט עיצוב אחיד לכל האתר. השתמש רק בתמונות מקצועיות. הקפד שעיצוב האתר יותאם למגוון מכשירים, כיום רוב המשתמשים לא מגיעים לאתר דרך המחשב. וכמובן לשים דגש על צמצום ופשטות עיצובית. מי שייצמד לכללי ברזל אלו יהיה מעצב אתרים מקצועי.

5  כללי ברזל לעיצוב אתרים