סמסונג  A80 – מגדירים מחדש את המונח "מכשיר ביניים", גם במחיר

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

אנחנו כבר מכירים את השגרה הזו – סמסונג מכריזה על מכשירי דגל יוקרתיים עם מפרטים מדהימים, וזמן קצר לאחר מכן מכריזה על מכשירי ביניים עם פשרות ותג מחיר נמוך יותר. השנה, סמסונג החליטה להתפשר פחות, ולהשאיר את תג המחיר גבוה יחסית.

סמסונג, בסמוך להכרזה של ה-S10 וה-S10 פלוס, הכריזה גם כצפוי על מכשיר חדש כטווח ביניים למחוסרי תקציב ולמחוסרי צורך: הגלקסי A80. אז נתחיל בספויילר: מדובר במכשיר טוב מאוד, עם כמה פיצ'רים מסקרנים שאפילו עולים באיכותם על מכשירי הדגל שיצאו במקביל.

סמסונג A80

מסך מלא – אין מגרעת, אין נקב, אין מצלמה מקדימה – לכאורה

בסמסונג יישמו פתרון יצירתי עבור המכשיר הזה, והתאפשר להם גם להכיל מסך על כל השטח הקדמי של המכשיר, בלי הפרעות של רמקולים או מצלמות שמאלצות את היצרנים להכיל מגרעות או חיתוכים במסך ובצורתו המלבנית, וגם – יש מצלמה קדמית, בערך.

המצלמה האחורית נשלפת מהחלק העליון של המכשיר, ומסתובבת לצד הקדמי בעת הצורך והרצון לצילום סלפי. הפתרון הזה אלגנטי ויש לו יתרונות וחסרונות.

היתרון המשמעותי הוא – פחות עדשות מצלמה ושימוש במצלמה האחורית גם מקדימה – פחות עלויות ומחיר נמוך יותר למכשיר. המצלמה האחורית בכל מכשיר שיצא עד היום ויש בו גם מצלמה קדמית תמיד איכותית יותר מהמצלמה הקדמית – והשימוש באותה מצלמה גם מקדימה וגם מאחור מאפשר צילום סלפי איכותי יותר.

החסרון המשמעותי הוא – חלקים מכניים נעים עשויים לגרום לצרות ולתקלות בטווח הארוך. המנוע שמזיז את המצלמה גם מרים את חלק המצלמות מעלה וגם מסובב את העדשות לכיוון הקדמי – המון חלקים זזים, מנוע מכני שעושה את זה – כל הדברים האלו עשויים להתקלקל או להנזק עם הזמן, וזה עוד לפני שהזכרנו בכלל את איך שזה פוגע בעמידות בפני מים ואבק של המכשיר.