סקירה – Huawei P30

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

ה-Huawei P30 החדש יגרום לכם להגיד "וואו-ווי!"

זה הקטן, עוד גדול יהיה

אני זוכר ימים יפים בעבר הלא כל כך רחוק שחבר'ה קטנה וחמודה עם מכשירי Low-Cost בשם וואווי ניסתה לחדור לשוק. המכשירים היום סבירים, זולים, ומתאימים לקהלי יעד רחבים שלא זקוקים לחומרה מפלצתית והחידושים האחרונים ביותר בעולם הטכנולוגי. וואווי התקבלה היטב בעולם כולו ובשוק הישראלי במיוחד. אנשים רבים נמשכו לכך שיש באפשרותם להנות מכל מה שהם עושים עם הסלולרי שלהם בשגרה – רק אולי קצת יותר לאט – בלי לקרוע את הכיס.

וואווי הקטנטנה החלה גודלת וגודלת עד למימדי ענק שאליהם הגיעה היום, כמה שנים אחרי. מתוקף הגדילה היא החלה לייצר פחות ופחות מכשירי Low-Cost ולאחרונה מצטרפת להתחרות במגרש המשחקים של הגדולים, המכשיר החדש Huawei P30 נותן פייט מכובד מאוד לחדש-דנדש של סמסונג – ה-S10.

החומרה

על פניו המכשיר נראה מצוייד בחומרה החדשנית כמו כל מכשיר דגל, ואפילו מצוייד טוב יותר מהרבה מכשירי דגל שיצאו לאחרונה. מסך OLED HDR של 6.1 אינצ' ברזולוציית HD מורחבת (1080X2340) עם סמיכות פיקסלים של 422 פיקסלים לאינצ' רבוע, זכרון RAM מכובד מאוד של 6 או 8 גיגה, זכרון פנימי של 64, 128 או 256 גיגה, אנדרויד 9, 4 מצלמות – אחת מקדימה שמצלמת ב-32 מגה פיקסל עם עדשה רחבה, 3 מצלמות אחוריות (עליהן נרחיב בהמשך, ללא ספק אחת מנקודות החוזקה של המכשיר), סוללה גדולה וחיישן טביעת אצבע מהיר וחלקלק, מתחת למסך.

העיצוב

וואווי עשו זאת, ובגדול, כשהם עיצבו את המכשיר. גב המכשיר מעוצב בצעי סגול-תכלת מדורגים יפיפיים (קיימים סך הכל 5 עיצובים, אך זה, ללא ספק, היפה ביותר), הקצוות של המכשיר צועקים "פרימיום", ומקדימה יש מסך על פני 85% משטח המכשיר, עם מגרעת קטנה ועדינה בחלק העליון של המכשיר. המכשיר חתיך וסקסי ברמה כזו, שאני לא חושב שאי פעם בחיי ראיתי מכשיר יפה כל כך.

hauwei

תמונה: Hauwei.com

המצלמה

מקדימה – מצלמת הסלפי – המכשיר כולל מצלמה איכותית עם עדשה רחבה ברזולוציית 32 מגה פיקסל – מרשים מאוד, בשביל מצלמה קדמית.

מאחורה – המכשיר מכיל כל כך הרבה עושר טכנולוגי שזה פשוט משוגע: עדשת 40 מגה פיקסל סטנדרטית, עדשה רחבה, עדשה מקרוסקופית עם זום חזק של X5 (ובשילוב זום אופטי אפשר להגיע לזום של X10 באיכות גבוה), ועדשה נוספת מיוחדת לזיהוי עומק בתמונה שמצלמים כדי שכל תמונה תכיל מידע מפורט יותר. משוגע, כבר אמרנו?

סקרנו תמונות מהמצלמה (או שעלינו לומר – מהמצלמות) של המכשיר אל מול הגלקסי S10 והאייפון החדש, אין ספק שהמכשיר נותן פייט מעולה, ואפילו בהרבה מקרים מצלם תמונות טובות יותר מ-2 המכשירים האלו. בזום גבוה הוואווי מנצח בקלות כל מכשיר אחר שקיים בשוק היום – הוא חצי טלסקופ בגדול – ובצילום סטנדרטי התמונות דומות באיכות, פלוס או מינוס, למכשירי הדגל האחרים שהוזכרו, ובמקרים רבים התמונה אפילו טובה יותר – בהתאם לתאורה ותנאי הצילום.

עמוד תאורה תמונות שונות

בזום גבוה – אין תחרות בכלל – משמאל ה-Hauwei P30, באמצע הסמסונג S10, ומימין האייפון XS MAX.

מה עוד?

המסך מכיל מגרעת , שזה כמובן, לא דבר חיובי, אבל הולך ונהיה נפוץ וכמעט קיים בכל מכשיר (דגל או לואו קוסט), אבל יאמר לזכות החבר'ה בוואווי שהם עשו את המגרעת קטנה, עדינה, ומורגשת בקושי. הרמקול ממוצע למדי – טוב ומספק אבל לא מהטובים ששמענו. העיצוב, כנאמר, משגע וסקסי, המסך מצויין (לא הכי טוב שיש, אבל בהחלט מצויין), הסוללה גדולה ומספקת ממש כמו בכל מכשיר דגל (4,200MA בדגם היקר), ובסך הכל, אין ספק שהמכשיר נותן פייט חזק ורציני לכל מכשיר דגל אחר שיצא לאחרונה. Hauwei נכנסה לשוק של הגדולים!

פשרות בתחום האבטחה

הסלולרי החדש מבית וואווי מכיל 2 אופציות (מלבד קודים, תבניות, הסטנדרטיים) לפתיחת נעילת המכשיר – טביעת אצבע וזיהוי פנים. מאחר והמכשיר מתיימר לזהות את הפנים של בעלי הטלפון באמצעות מצלמה קדמית אחת, הוא עושה זאת בלי טכנולוגיות מתקדמות כמו שכבר ראינו במכשירים אחרים. אין חיישנים אולטרא סוניים, אין תנודות קול ופענוח תלת מימדי – סך הכל נתפסת תמונה כאשר מזוהה פרצוף מול המכשיר – והיא מושוות לתווי הפנים שהסלולרי מכיר כבעל המכשיר. בתיאוריה, גם להציג תמונה של בעל המכשיר אמור לפתוח את המכשיר – אבטחה לוקה בחסר ללא שום ספק. גם חיישן טביעות האצבע שממוקם מתחת לשטח המסך עובד בצורה אופטית – כלומר תופס תמונה של האצבע המונחת על גביו ומשווה אותה מול תמונה של האצבע שהוא מכיר בתור האצבע של בעל המכשיר. גם פה כמובן, יהיה קל מאוד לפרוץ את הנעילה, שכן גם להציג למצלמה תמונה מפורטת עם צבעים ואיכות מפורטים של האצבע הנכונה אמור להצליח לפתוח את המכשיר. החיישן מהיר מאוד, אבל האבטחה שלו לוקה בחסר, ללא ספק. החבר'ה של המכשיר המתחרה בסמסונג מפענחים את טביעת האצבע באמצעות תנודות קול מתחת לשטח המסך – כך שהחיישן גם מקבל מידע תלת מימדי לגבי האצבע המונחת עליו – ולכן הזיהוי הרבה יותר אמין. לוואווי הייתה חסרה הטכנולוגיה (או התקציב) להכיל אבטחה מתקדמת יותר, ולכן הם התפשרו. בכל מקרה, הם יכלו לשים חיישן טביעת אצבע רגיל באחורי המכשיר כמו בסדרת הפיקסל של גוגל, אבל אז זה היה במחיר שלא ניתן לפתוח את המכשיר כאשר הוא מונח על השולחן אלא חייבים להרים אותו, או כמובן, למקם חיישן טביעת אצבע רגיל בקדמת המכשיר ולוותר על שטח מסך – דבר שלא מקובל במכשירי דגל של ימינו. החבר'ה בוואווי העדיפו להשאיר את המסך גדול ופתיח מלפנים, וככה נוצרה ההתפשרות המצערת באבטחת המכשיר.

המחיר – Hauwei היא כבר לא חברת Low-Cost

עם חומרה וביצועים וכנראה בעיקר טכנולוגיית המצלמה העשירה, מגיע גם מחיר גבוה – ואין ספק ש Hauwei היא כבר לא חברת לואו קוסט יותר. המכשיר מגיע בכמה דגמים, הזול, עם פחות זיכרון, מגיע במחיר של 2,890 ש"ח, והדגמים היקרים יותר מגיעים עד 3,490 ש"ח.

סביר להניח שגם בעתיד נראה את Hauwei מוציאה מכשירי דגל יוקרתיים עם ביצועים גבוהים ומראה פרימיום, ושהיא תמשיך לתת פייט חזק לענקיות הוותיקות בתחום, ומכשירי ה-Low Cost שלה יעלמו ויכחדו ככל שיעבור הזמן.  לנו כצרכנים זה כמובן מצב מבורך – אין ספק שמערכת המצלמות במכשיר ה-P30 תדחוק את המתחרות בדגמים הבאים להשתגע ולהכיל מערכת מצלמות טובה ואיכותית אפילו יותר, ואין ספק שבשאר הפרמטרים וואווי תדחוק את המתחרות לחומרה וביצועים טובים אפילו יותר. אנחנו כבר מחכים לדור הבא של המכשירים כדי לראות לאילו גבולות חדשים יגיעו החברות השונות, והכיוון הכללי מאוד מוצא חן בעינינו, אין ספק שזו תקופה מצויינת להיות אוהד נלהב של מכשירים סלולריים.

תהיה כתבה בנושא מגרעות, נושא קרוב לליבי