פיקסל 3A – מכשירי טווח הביניים של גוגל – המחיר לעומת הערך

שתפו את הכתבה עם חבר/ה עכשיו!

כתבות נוספות בנושא

כמו סמסונג וכל הענקיות הגדולות, גם גוגל החליטה להוציא מכשירי ביניים מעט אחרי השקת מכשירי הדגל שלה. השנה נקבל במאי-יוני את הפיקסל 3A והפיקסל 3A XL.

תהליך הוצאת המכשירים

באוקטובר 2018 גוגל השיקה והוציאה לחנויות את הפיקסל 3 והפיקסל 3 XL, שני מכשירים שהתקבלו בדעות מעורבות. מדובר, על פי דעת רוב, במכשירים מצויינים וכנראה אפילו מהטובים ביותר שקיימים עד היום בשוק. המכשירים זריזים וחלקלקים עם אנדרויד טהור, עדכוני תוכנה מיידיים ברגע שזמינים (מן הסתם, המכשיר הוא של גוגל והתוכנה היא של גוגל), ומצלמה מדהימה ויש שיאמרו אפילו הטובה ביותר שקיימת עד היום, יותר מחצי שנה אחרי שהמכשיר יצא. הדעות המעורבות מתייחסות בעיקר למגרעת העצומה והמגוחכת במסך במכשיר ה-3 XL, במפרט שלא עומד בקו אחד עם מכשירי דגל של יצרניות גדולות אחרות (למרות שהאנדרויד הטהור מפצה על זה במובן מסויים), בזכרון הפנימי (32 או 64 גיגה בלבד, למרות שהמכשיר ניתן עם גיבוי על ענן ללא הגבלה במקום עבור תמונות וסרטונים שצילם), ולעובדה שזה לא לעניין להוציא בשנת 2018 מכשיר סלולרי עם מצלמה אחורית אחת בלבד. סך הכל, פרקטית בשימוש יום יומי התוכנה המעולה של הפיקסל והאנדרויד הטהור מורגשים ונותנים חוויית משתמש טובה, אם כי בפועל, המפרט הנמוך שלו מורגש במקומות אחרים.

פיקסל A3

 

השנה, גוגל החליטה להעתיק מחברות גדולות כמו סמסונג ובהפרש של כמה חודשים היא מוציאה מכשירי ביניים – מכשירים שבהם יש פשרות באיכות ובחומרה פה ושם, והם מקבלים תג מחיר של כ-1000 שקלים פחות ממכשיר הדגל שיצא קודם לכן. המהלך הזה נועד כדי לפנות לנתח שוק נוסף, שלא יכול להרשות לעצמו את מכשירי הדגל (ואולי אפילו הרגיש מעט החמצה כשיצאו מכשירי הדגל, מעוניין בהם אבל לא מוכן לשאת בהשקעה הגדולה) ולא בהכרח צריך את שיא הטכנולוגיה והחומרה בידיו כשהוא משתמש במכשיר סלולרי. מכשירי הביניים כל שנה נושאים שם מותג מאוד דומה למכשירי הדגל – וזה לא במקרה – החברות מוסיפות אות אחת בודדת או מילה בודדת לשם המוצר כדי לתת למשתמשים תחושה שהם לכאורה קנו משהו מאוד דומה למכשיר הדגל המקורי.